• Aralık 08, 2018

  Parfüm Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

    Parfümün uygulamasıyla ilgili olarak doğru bildiğimiz yanlışlar üzerinde durmak gerekmektedir. Günümüzde parfümün uygulanışıyla ilgili olarak birçok efsane ve yanlış bilgi dolaşmaktadır. Bu efsanelerden bazıları tamamen yanlış bazıları ise gereksiz olmakla birlikte hiç ekonomik değildir.

  Parfüm Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar, Kulak Arkasına Parfüm Sıkmak Doğru mu?
 • Aralık 08, 2018 Parfüm

  EDC Nedir? EDT Nedir? EDP Nedir? Extrait Nedir? Dördü arasındaki farklar nelerdir?

    EDC dediğimiz zaman Eau De Cologne’u kastediyoruz. EDT dediğimiz zaman Eau De Toilet’i, EDP dediğimiz zaman  Eau De Parfum’ü kastediyoruz ve Extrait veya sadece Parfum dediğimiz zaman ise Extrait De Parfum’u kastediyoruz. Aslında bugünkü algımız çokta doğru olmayarak bu üç farklı çeşidin arasında sadece bir konsantrasyon farkı olduğunu yani sadece alkol içinde çözünen koku miktarının yoğunluğunun değiştiğini sanıyoruz. Günümüzde pek çok kişinin de öyle kabul ettiği ve bir çok markanın ürünlerinde bu oranlar korunduğu için ilk olarak bu üç çeşidin yoğunluklarına bakalım. 

  EDC Nedir? EDT Nedir? EDP Nedir? Extrait Nedir? Parfüm Yoğunluğu Neye Göre Değişir?
 • Aralık 04, 2018 Parfüm Niş Parfüm

  Niş Parfüm nedir? Hangi niş parfüm markaları tercih edilmelidir?

   

    Niş parfüm; eşsiz maddeler, sıra dışı koku bileşimleri ve çok karmaşık bir üretim sürecinin sonunda oluşur. Hoş bir kokuyu bir araya getirmek için dünyanın uzak köşelerinden gelen nadir maddelere ve  gerçek ustaların dokunuşuna ihtiyaç vardır. Bu sebeple Niş parfümlerin içinde Damask gülü, kıymetli taşların esanslarını ve ud notalarına çokça rastlamaktayız. Bu çok değerli ve eşsiz hammaddeleri içerisinde bulundurması niş parfümlerin çok nadir olmasına yol açmaktadır. Tüm iyi niş parfümlerin en belirgin özelliği bu notaları en saf haliyle içinde barındırmasıdır.

  Niş Parfüm, Niş Parfüm Markaları, NICHEEND, MEMO Paris, AMOUAGE