Parfüm Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Parfümün uygulamasıyla ilgili olarak doğru bildiğimiz yanlışlar üzerinde durmak gerekmektedir. Günümüzde parfümün uygulanışıyla ilgili olarak birçok efsane ve yanlış bilgi dolaşmaktadır. Bu efsanelerden bazıları tamamen yanlış bazıları ise gereksiz olmakla birlikte hiç ekonomik değildir.

İlk olarak parfümün kulak arkasına sıkılması gerektiği yönünde çok yanlış olan bir uygulanış biçimi tavsiye edilmektedir. Ancak kulak arkasına asla parfüm sıkılmamalıdır. Çünkü kulak arkası parfümü yansıtabilecek nitelikte vücudumuzun nötr özelliğe sahip bir bölgesi olamamakla birlikte yağ bezelerinin bulunması sebebiyle yağlı bir yapıdadır. Eğer sizde parmağınızla kulak arkanızı ovuşturup koklarsanız kendinize ait bir kokuyu hemen fark edebilirsiniz. Bu o bölgenin yağlı olmasından kaynaklanmakta bu yağlı bölge parfüm sıkıldığında moleküllerine zarar verecek ve parfümün kokusunun bozulmasına sebebiyet verecektir. Bunun yerine kulak arkasına değil de kulak altına yani çeneyle kafatasının birleşim kısmı olan kulağın altına parfümü uygulamak daha doğru olacak, yağlı bir yapıya sahip olmayan nötr bir bölge olan kulak altı aynı zamanda nabız bölgesidir bu sebeple moleküllerin daha iyi bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır.

Bir diğer yanlış bilinen parfüm bulutunun içinden geçme efsanesine gelecek olursak bu uygulanış oldukça gereksiz ve ekonominize zarar veren niteliktedir. Tek kelimeyle israf olarak nitelendirmek mümkündür. Zaten bu uygulama çok eski olmamakla birlikte bir parfüm markasının 70’li yıllarda bir parfümünü lanse ederken kullanmış olduğu bir yöntemdir. Sonuç olarak bu yöntem bir efsaneye dönüşmüş ve günümüzde yaygınlaşmıştır. Efsaneye göre parfüm bulutunun içinden geçmek suretiyle parfüm kullanımının parfümün moleküllerinin daha seviyeli ve hızlı yayılacağına inanılmasıdır. Ancak normal kullanımla arasında büyük bir fark bulunmamakla birlikte çok fazla parfümün boşa gitmesine neden olmaktadır.

Etiketler: Parfüm Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar, Kulak Arkasına Parfüm Sıkmak Doğru mu?

Author melo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir